Yüzeyi yumurta kutusu şelinde olduğundan ismini yumurta sünger olarak almıştır. Yanmaz yumurta sünger akustik sünger çeşitlerinden bir tanesidir. Görevi ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlamaktır. Yanmaz özelliktedir ve bu yanmazlık özelliği özel kimyasallar ile kazandırılmıştır. 50 dns - 70 dns - 90 dns yoğunluklarında ve 30 mm - 40 mm - 50 mm kalınlıklarında standart olarak üretilir. İsteğinize göre istenilen boyut ve ebatlarda da üretilebilir.

Yanmaz yumurta sünger ses yalıtım uygulamalarında sık bir şekilde kullanılan bir üründür. Yapısı esnektir. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri mevcuttur. Poliüretan köpükten üretilir. Ses emici özellikte bir süngerdir. Yanmazlık özelliği vardır ve yanmazlık sertifikalıdır. ISO kalite belgelidir. Orta ve yüksek frekanslı sesler için idealdir. Güçlü sesleri tek başına kesemez. Eğer bariyerli modelleri uygulanırsa güçlü sesleri izole eder ve yüksek performans sağlar.

yanmaz yumurta sünger

Yumurta sünger ses mühendisleri tarafından özel tasarlanmıştır. Akustik düzenleme ve ses yalıtımı uygulamalarında kullanılır. Eko ve yankı gibi ses problemlerinide çözümler. Ses emicilik özelliğine sahiptir ve bu sayede ortam akustiği düzenler. Diğer akustik süngerler ile aynı özelliktedir. Sadece yüzey şekilleri farklıdır. Yanmazlık özelliği vardır. Bu sayede yangın gibi büyük tehlikelere engel olur.

Yumurta sünger sık bir şekilde kullanılan akustik süngerdir. Uygulandığı mekana akustik düzenleme sağlar. Müzik odaları, stüdyo gibi vb. bir çok mekanda kullanılır. Kolay uygulanır ve esnek bir yapıya sahiptir. Yanmazlık sertifikalı ve ISO kalite belgelidir.

yanmaz yumurta sünger