Rahatsız edici seslerden ve gürültülerden kurtulmak için ses yalıtım süngerleri ile ses izolasyon uygulaması yaptırmanız gereklidir. Yüksek sesli ortamlarda ses yalıtımı için, ses yalıtım süngerleri kullanılır. Güçlü seslerin kesilmesinde bariyerli ses yalıtım süngerleri kullanılmaktadır. Ses yalıtım süngerleri poliüretan köpük, kumaş kaplı süngerler ve melamin köpükten üretilirler.

Sesin ve gürültünün yoğun olduğu mekanlarda ses yalıtım süngerleri ile ses izolasonu sağlanır. Ses yalıtım süngerleri akustik düzenlemede sağlarlar. Eko, yankı gibi ses problemlerini de engel olurlar. Ses yalıtım süngerleri zemin, duvar ve tavanlarda kullanılabilir. Gürültü insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle ses yalıtımı önemli bir uygulamadır.

 ses yalıtım süngerleri

Günümüzde ses yalıtım süngerleri sık bir şekilde her alanda ve mekanda kullanılmaktadır. Ses yalıtımı ve akustik düzenleme amaçlı kullanılır. Birinci sınıf kalitede ürünlerdir. Yanmaz özellikte olan ses yalıtım süngerleri mevcuttur. Eko ve yankı gibi ses problemlerinide çözümlerler. Ses yalıtımı ve akustik düzenlemede yüksek performans gösterirler.

ses yalıtım süngerleri