Stüdyo, bina, makine daireleri gibi gürültünün engellenmesi gereken mekanlarda ses yalıtım malzemeleri ile ses izolasyonu sağlanır. Darbe, titreşim yada vibrason kaynaklı seslerin engellenmesi için ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır. Seslerin şiddetine  göre farklı malzemeler kullanılır. Müzik seslerinin geçişinin engellenmesi için genel olarak süngerpan tavan ve duvarlara kaplanır. Süngerpan zeminede kaplanabilir. Bariyerli ürünler kullanılarak güçlü sesler engellenebilir.

Ses yalıtım malzemeleri tavan, zemin, parke ve şap altına serilen ses izolasyon malzemeleridir. Duvarlar arası yada katlar arası ses yalıtımı için kullanılırlar ve ses frekansını düzenlerler. Ses yalıtım malzemeleri sertifikalı ürünlerdir. Rahatsız edici sesleri ve gürültüleri kesmek için kullanılır. Güçlü seslerin kesilmesi istenildiğinde bariyerli modelleri kullanılır.

ses yalıtım malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri zemin kauçuk levha, zemin mantar şilte, kauçuk tabanlı halı, heraklit ahşapyünü levha, taşyünü ses yalıtımı, epdm ses bariyeridir.