Ses yalıtım süngerleri yüksek ses içeren ortamlarda kullanılan süngerlerdir.Çok yüksek sesli ortamlarda bu süngerlerin arasına yerleştirilen bariyer oldukça fazla olacak şekilde sesi keser.Bu ses yalıtım süngerleri en sık kullanılan sünger çeşididir.Poliüretan köpükten oluşan ses yalıtım süngerleri,melamin köpükten üretilen ses yalıtım süngerleri ve kumaşla süngerlerin parçalanıp özel olarak sıkıştırılmasından elde edilen rebonded bondex süngerpan bu gruba girmektedir. 

ses yalıtım süngeri

Ses yalıtım süngerleri sesin yoğun olduğu makine,fabrika,motor,hidrofor gibi malzemelerin çıkardığı sesleri kesmek için idealdir.Ses yalıtım süngerleri zemin altına, tavana ve duvara uygulanabilir.Böylece sesi kesmek daha kolay bir iş haline gelecektir.Ses yalıtımı yapılmazsa ortamdaki gürültü zamanla sağlığı tehdit edecek bir hale gelecektir.Gürültü insan psikolojisini bile bozabilir.Yoğun bir seste çalışan insanla alçak bir seste çalışan insanın psikolojisi iş çalışma hızı aynı değildir.Bu tür olumsuz etkilerden kurtulmak kolay iken yaptırmamak en büyük hatadır.Ses yalıtım süngerleri oldukça düşük maliyetli ses yalıtım malzemeleridir.

ses yalıtım süngerleri

Ses yalıtım süngerleri günümüzde sık bir şekilde kullanılan ürünlerdir. Ses yalıtım süngerleri, ses izolasyonu sağlamak amaçlı kullanılır. Çok gürültülü ve yüksek sesleri kesmek için bariyerli ses yalıtım süngerleri kullanılmalıdır. Ses yalıtım süngerleri akustik süngerlerdir. Uygulandıkları ortama ses izolasyonu ve akustik düzenleme sağlarlar. Ayrıca yankı ve eko gibi ses problemlerinide engeller. Ses izolasyon uygulamalarında sık bir şekilde kullaınlan ses yalıtım süngerleri poliüretan köpükten üretilir ve yanmaz özelliktedir.