Parke, seramik ve daha birçok zemin kaplama malzemesinin altına yürüme kaynaklı ayak sesini önleme amacı ile kullanılmaktadır. Kauçuk katkılı mantar levhalar, granül mantarların kauçuk ile karıştırılması sonucu hazırlanan bloklarından dilimlenmesiyle istenilen kalınlıklarda elde edilmektedir. Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir. 

Kauçuk Mantar ŞilteMantarlı Kauçuk Levha Uygulaması

Parke Altı Ses Yalıtımı İzolasyon Malzemesi, zole kauçuk mantarlı halı, zemin kaplaması ses ve darbe izolasyonunda mantar ve kauçuk malzemeyi bir arada kullanmak isteyenlerin tercihidir. Parke, seramik ve daha birçok zemin kaplama malzemesinin altına yürüme kaynaklı ayak ve topuk seslerini önleme amacı ile kullanılmaktadır.

Mantarlı Kauçuk LevhaParke Altı Mantarlı Kauçuk

Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır. Mantar katkılı olan kauçuk mantar levha vibrasyon önleyici olarak parke altına veya üzerine serilebilmektedir. Mevcut olan halınızın altına da serilebilmektedir. 3 mm veya 5 mm kalınlıkta kullanabilirsiniz.

Şap Altı Mantarlı KauçukMantarlı Kauçuk Levha Uygulaması

Kullanım alanları; Jeneratör, asansör motoru, kompresör, hidrofor, torna vs. gibi tüm makinelerde titreşimleri önlemek amacıyla. Konut, hastane, okul gibi bir çok binada duvar ve zeminde darbe ve ortam seslerinin engellenmesinde. Uygulandığı alanlarda ısı yalıtımının arttırılmasında kullanılmaktadır.

Kauçuk Mantar LevhaZemin Mantarlı Kauçuk Levha

Mantarlı kauçuk levha denilen ses yalıtım malzemeleri mantar meşesi ağacının kabuğundan elde edilir.Çeşitli aşamalardan geçerek parçalanır sıkıştırılır ve istenilen ebatlarda kullanıma hazır hale getirilir. Mantarlı kauçuk levhalar çok iyi vibrasyon ve titreşim emici özelliktedirler. Mantarlı kauçuk levhalar ayrıca zemin altı, parke altı, şap altı uygulamalarında ses, ısı ve darbe emici özelliği sayesinde mükemmel bir yalıtım sağlar.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER;

Kaymazlık özelliğine sahiptir.

Kendinden yapışkanlı olanları mevcuttur.

Vibrasyon emilim sağlar.

Sertlik : 75 Shore A

Ebatlar : 540 x 540 mm veya 1000 x 1000 mm

Kalınlık : 3 mm - 100 mm

Yoğunluk : 100 - 110 gr / cm3

Çekme Mukav. : 5,2 kg / cm2

Isı iletkenlik : 0,072 W / Mk

%50 sıkışma sonrası geri dönüş : % 90