Akustik süngerler orta frekanslar için etkili olduğundan hem akustik süngerden faydalanmak hemde ses kesmek için bariyerli yanmaz akustik süngerler tercih edilir.Bariyerli yanmaz akustik süngerler poliüretan ve melamin köpükten üretilen süngerlerin arasına epdm bariyer yapıştırılarak elde edilmesiyle oluşur. Ses ortamda yayıldığında başka cisimleri çarpması sonucu geri yansır.Bu yansıma sonrasında mekanda uğultu olacak ve vu durum rahatsızlık verecektir.Ses farkedilmesede insanda zararlı bir etki oluşturduğundan ses yalıtımı uygulamaları yapılması önerilir.

Epdm Bariyerli Akustik SüngerBariyerli Akustik Sünger

Kurşun Bariyerli Akustik poliüretan sünger altındaki PVC veya kurşun bariyerler sayesinde ses emişini mükemmel kılar. Sesin türüne ve şiddetine göre PVC ve kurşunun poliüretan köpük ile çeşitli varyasyonları uygulanabilir. Sesin çok yüksek olduğu motor ve jeneratör daireleri, trenler, gemiler, tırlar, traktörler, otobüsler, kompresörler ve makine etrafının evresinde uygulanabilir.

Bariyerli Ses Yalıtım SüngeriBariyerli Yumurta Sünger

Bariyerli akustik süngerlerin model seçeneklerinin çokluğu herkesin zevkine uygun hale gelmesinde ki en önemli avantajdır.Ses yalıtımı uygulaması yapılacak alanda keşif yapılması gerektiğini her seferinde vurgulamaktayız.Çünkü kullanılacak malzemeler her frekans için etili olamayabilir.Bu sorunu ortadan kaldırmak içinde keşif yapılmalıdır.Yüksek frekanslar için genellikle ilk tercih bariyerli akustik süngerlerdir.Çünkü hem akustik düzen sağlanır hemde ses yalıtımı sağlanmış olur.

Bariyerli SüngerBariyerli Labirent Sünger

Bariyerli akustik süngerler genellikle makine dairesi ses izolasyonu,stüdyo odası ses yalıtımı,sinema salonu ses yalıtımı,duvar ses yalıtımı,tavan ses yalıtımı,jeneratör odası ses izolasyonu vb alanlarda ilk tercih olamktadır. Uygulama alanları  Jeneratör odaları, tekne motor yalıtımı, klima odaları, makine daireleri, chiller soğutma kabinleri, sistem odaları , müzik stüdyoları gibi mekanlarda tercih edilmektedir.

Bariyerli Special SüngerBariyerli Düz Sünger

Arasına kurşun levha yerleştirilen ( Laminasyonlu süngerler ) akustik yanmaz süngerler, laminasyonlu ürünlerden olup son derece etkili ses yalıtımı izolasyon süngerleridir.Kurşun ağır bariyerler gerek iki sünger arasınsa veya sünger yüzeyine veyada üçlü hatta dörtlü sünger katmanlarının içine laminasyon yöntemi ile yerleştirilerek kurşunlu akustik süngerler elde edilmektedir.