Ses izolasyon süngerleri akustik düzenleme ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılır. Seslerin daha kaliteli gelmesini sağlamak için kumaş kaplı paneller veya akustik süngerler kullanılabilir. Akustik süngerler yanmaz özellikte olan ürünlerdir. Yüzeyleri labirent, yumurta ve piramit formlarda üretilir. 

Ses izolasyon süngerleri yanmazlık özelliği olan ürünlerdir. Özel kimyasallarda bekletilerek yanmazlık özelliği kazandırılır. Ses izolasyon süngerleri ses yutun özelliği olan süngerlerdir. Esnektir ve uygulaması kolaydır. Özel yapıştırıcı ile uygulanır ve kendiliğinden yapışkanlı modelleride mevcuttr. Uzun ömürlü bir yapışma sağlamak için solid yapıtırıcı ile yapıştırmanız gerekmektedir. Ses izolasyon süngerlerinin kalınlığına ve yoğunluğuna göre performansıda değişmektedir.

Melamin Basotect Akustik Ses İzolasyon Süngeri

Hammaddesi melamin köpüktür. Ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlayan süngerdir. Yoğunluğu düşük olmasına rağmen ses yutumu yüksektir. Ses izolasyon uygulamalarında sık sık kullanılan melamin sünger antibakteriyel ve yanmaz özellikte bir üründür. Antibakteriyel olması nedeniyle hastane ve okullarda sık bir şekilde kullanılır. Düz ve 4 ana desende gri ve beyaz renklerde üretilir. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri de mevcuttur. Bariyerli modelleride vardır.

basotect melamin sünger

Tekno Touch Ses İzolasyon Süngeri

Akustik süngerlere alternatif olarak üretilmiştir. Renk seçenekler oldukça geniştir. Ses yutum katsayısı mükemmeldir ve yüksek performans sağlar. Akustik düzenleme ve ses yalıtımı amaçlı kullanılır. Esnek bir yapısı vardır. Uygulaması gayet basittir. Uygulandığı ortama hoş bir görünüm katar. Yüzeyi düz ve 3 desende üretilir. 50 cm x 50 cm standart boyutudur. Dekoratif bir üründür. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri vardır.

 tekno touch sünger

Rebonded Bondex Ses İzolasyon Süngeri

Kumaşların ve süngerlerin küçük parçalar haline getirildikten sonra yeniden sıkıştırılarak oluşturulmasından meydana gelir. Duvarlar arası ses geçişlerine engel olur. Yüksek yoğunluğa sahiptir. Ses geçişlerinin engellenmek istendiği mekanlarda duvarlara solid yapıştırıcı ile uygulanarak ses izolasyonu sağlanır. Tavanlara ve duvarlara uygulanabilir. Titreşim ve vibrasyon kaynaklı sesleri engellemek için kullanılır.

bondex süngerpan

Bariyerli Ses İzolasyon Süngerleri

Güçlü seslerin kesilmesi istenilen mekanlarda bariyerli ses izolasyon süngerleri kullanılır. İki sünger arasında epdm kauçuk ses bariyeri konularak kullanılır. Güçlü sesleri kesme özelliği vardır. Uygulaması kolaydır. Solid yapıştırıcı ile uygulanır. Ses geçişlerini engellemek için kullanılır.

bariyerli ses izolasyon süngeri