Akustik süngerler ortam akustiği düzenleyen, ses yalıtımı sağlayan ve yankı, eko gibi ses problemlerini çözümleyen ses izolasyon malzemeleridir. Akustik süngerler renk, model ve yoğunluk farklılıkları olan süngerlerdir. Özel kimyasallarda bekletilerek yanmazlık özelliği kazandırılan ürünlerdir. 

Akustik süngerlerin uygulaması gayet basittir. Kullanım alanları oldukça geniştir. Müzik odası, sinema salonu, stüdyo, ses kayıt odası, reji odası gibi mekanlarda kullanıldığı gibi makine daireleri gibi yerlerdede kullanılabilir. Akustik süngerler ses yutum özelliği olan ürünlerdir. Tek başına güçlü sesleri kesemezler. Bariyerli modelleri kullanıldığında güçlü sesleri engeller ve yüksek performans sağlar.

akustik sungerler

Akustik süngerlerin kendiliğinden yapışkanlı modelleri vardır. Yapışkansız modelleri solid yapıştırıcı ile yapıştırılır. Akustik süngerler uzun ömürlüdür, yanmaz, küflenmez, nemden etkilenmez ve temizlenmeye ihtiyaç duymaz.

Akustik süngerler yanmaya karşı dirençlidir. Rahatsız edici sesler ve gürültüleri engellemek için kullanılır. Yankı ve eko gibi ses problemlerini çözümler. Ses yutma özelliği vardır. Akustik süngerler yıpranmaz ve aşınmazdır. Ses yalıtımında ve akustik düzenlemede yüksek performans sağlarlar. Akustik süngerlerin içerisindeki kimyasallar zararlı yada zehirli gaz çıkartmazlar. Ortam akustiği düzenlemede ve ses yalıtımında sık kullanılan ürünlerdir.

akustik süngerler