Kesik piramit sünger akustik izolasyon,ses düzenleme ve  yankı yalıtımı çözümlerinde kullanılır.Kesik piramit diye adlandırılan poliüretan köpükten üretimi sağlanan akustik çözümleme amacıyla uygulanan bir ses yalıtım süngeridir. 

 

Kesik piramit formunda üretilen bu sünger özel olarak poliüretan köpükten elde edilen süngerin yüzey kısmına tasarımı yapılmış akustik bir malzemedir. Yoğunluğu 50 dansite, boyutları 50 cm x 50 cm, kalınlık 40 mm ve rengi siyah olarak imal edilmektedir.

Akustik ses sorunlarının ortadan kaldırılması gerekli olan ortamlarda kesik piramit formlu sünger kullanılabilir. Bu ürün mekanların tavan ve duvarlarına yapıştırılarak uygulanmaktadır. Eko, çınlama gibi vb. problemlerin giderilmesini sağlar.

 

Kesik piramit sünger aks rapid adı verilen madde ile yapıştırılmaktadır. Bu madde solid bazlı bir yapıştırıcıdır. Bu yapıştırıcı 3 kg ve 15 kg olarak satılmaktadır. Parmak rulo ile süngerin uygulanacağı bölgeye aks rapid yapıştırıcı sürülmektedir. Daha sonra aks rapidin sürüldüğü yüzeye sünger yapıştırılır. Kesik piramit süngerin uygulama çalışması bu şekilde gerçekleştirilmektedir.