Akustik Zigzag Süngerlerin kullanımı ortama akustik ses yalıtım ve sesleri kesmenize yardımcı olur. Dekoratif ve şık tasarımıyla mekanınıza güzel bir hava verir ve ortamın akustiğini sağlar. Uygulandığı mekanda göze hitap eden bir dekorasyon meydana gelir. 

Zigzag akustik süngerler yapısı nedeniyle ortamdaki akustiği artttıran ve yankı oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Orta ve alçak frekanslar için ideal bir üründür. Uygulandığı ortamda yüksek frekanslı sesler varsa tek başına yeterli performans sağlayamaz. Mutlaka başka ürünlerle de ortamı desteklemek gerekir.

Akustik zigzag süngerin ana maddesi poliüretandır. Kalınlıkları 30-40 mm, boyutları 30*30 cm - 50*50 cm olarak iki farklı seçenek sunulur. Siyah renkte üretimi vardır. İstenilen renkte de uygulanması mevcuttur. Zigzag süngferler akustik kazandırılmış dekoratif özellikli ses yalıtım süngeridir.

zigzag-sunger-dekoratif

AKUSTİK ZİGZAG SÜNGER UYGULAMASI NASIL YAPILIR ?

Akustik zigzag süngerlerin uygulanmasında özel olarak üretilmiş AKS RAPİD adlı yapıştırıcı kullanı. AKS RAPİD solid bazlı bir yapıştırıcıdır. Parmak rulo yapıştırıcaya batırılır. Daha sonra süngerin uygulanacağı alana tavan yada duvara rulodaki yapıştırıcı sürülür. Daha sonra uygulanacak alana hafif bir şekilde bastırırılarak yapıştırılır.

 dekoratif-sünger

AKUSTİK ZİGZAG SÜNGER ÖZELLİKLERİ

  • Poliüretan
  • Boyutları : 30 cm x 30 cm - 50 cm x 50 cm
  • Kalınlıklar : 30 mm - 40 mm
  • Renk : Siyah
  • Yoğunluk : 26 DNS

 zigzag-sunger-uygulamaları

AKUSTİK ZİGZAG SÜNGER KULLANIM ALANLARI

Kullanım alanı oldukça geniş olan akustik zigzag süngerler genel olarak stüdyo ses yalıtımı, reji odası ses yalıtımı, ses kayıt odası ses yalıtımı, sinema salonu ses yalıtımı, konferans salonu ses yalıtımı, tiyatro salonu ses yalıtımı gibi kullanım alanı geniş alanlara sahiptirler.

zigzag-panel