Spesiyal sünger akustik sünger çeşitlerinden bir tanesidir. Bütün özellikleri diğer akustik süngerler ile aynıdır. Aralarındaki tek fark yüzey şekilleridir. Akustik spesiyal sünger yanmazlık özelliği kazandırılmış olan ses yalıtım süngeridir. Mekanlarda akustik çözümleme sağlamaktadır. Diğer akustik süngerler gibi poliüretan köpükten üretilmektedir. Farklı kalınlık ve yoğunluklarda üretilmektedir. Bariyerli ve kendiliğinden yapışkanlı modelleride bulunmaktadır. Geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Yanmaz Special SüngerAkustik Special Sünger

Yumurta sünger ses problemlerini çözümleyen, mekanlarda akustiği kontrol altına alan, ve yüzeyi yumurta kutusu şeklinde olan akustik bir ses yalıtım süngeridir. Ses mühendislerinin özel olarak tasarladığı bu ürün, ses problemlerinin giderilmesinde mükemmel bir performans sağlamaktadır. Üretimi 50 dns - 70 dns - 90 dns yoğunluklarında ve 30 mm - 40 mm - 50 mm kalınlıklarında standart olarak yapılmaktadır. Akustik yumurta sünger kendiliğinden yapışkanlı olarakta üretilebilen bir üründür.

Basotect Yumurta SüngerBariyerli Yumurta Sünger

Yüzeyi labirent şeklinde, ses frekanslarını kontrol altına alan ve ses yalıtımı sağlayan akustik bir süngerdir. Açık gözenekleri sayesinde ses emiciliği sağlar ve ortam akustiği düzenler. Seslerin dış etkenlerden etkilenmemelerini sağlamaktadır. Akustik labirent sünger poliüretan köpükten üretilen ve yanmazlık özelliği kazandırılmış olan ses yalıtım süngeridir. Birinci sınıf kaliteye sahip olan labirent süngerin akustik performansı üst düzeydir. Bir çok mekanda ses yalıtım ve akustik düzenleme amacıyla kullanılmaktadır.

Akustik Labirent SüngerPoliüretan Labirent Sünger

Akustik Piramit Süngerler ortamın akustik düzenlemelerini sağlayan ses yalıtım malzemeleridir. Poliüretan ham maddesinden üretilen akustik süngerler yankı, eko gibi problemlere çözüm sunmaktadır. Yüzeyi piramit formunda olan akustik süngerler bir çok renkte üretilmektedir. Yoğunluk ve kalınlığına göre değişim gösteren süngerler bir çok kullanım alanına sahiptirler.

Üzerinde desen ve şekil bulundurmayan, akustik sünger ses yalıtım ürünlerinin sade görünümlü çeşidi olan akustik düz sünger, diğer çeşitleriyle aynı özellikleri taşımaktadır. Şekil ve deseninin bulunmaması bakımından farklılık taşıyan ses yalıtım ürünü oldukça hafiftir ve kolay uygulanabilir özelliktedir. Uygulamasının yapılacağını mekanın akustik değerini düzenleyerek ses yalıtımını yapan akustik sünger yüksek kalitede hizmet alınmak istenmesi durumunda bariyerli modelinin tercih edilmesi gerekmektedir. Bariyerli model kullanılarak akustik düz sünger ses yalıtımı sayesinde profesyonel anlamda yalıtım sağlanabilmektedir.