Akustik Ses Yalıtımı

Günümüzde tüm yapılarda, gürültü ve sesin girilmemesi istenen her yerde ses izolasyonu uygulaması yapılmalıdır. Bu uygulamanın birçok yöntemi mevcuttur. Bu yöntemler arasında çokça tercih edilen akustik ses yalıtımı uygulaması, ucuz, kaliteli ve yüzde yüz başarı sağlayan bir yöntemdir. Ses izolasyonu çok ciddi bir uygulamadır ve uygulamanın yapılacağı mekanın, yapının iyi analiz edilmesi ve buna göre malzeme seçimin yapılması gerekir.

Akustik ses yalıtımı uygulaması akustik sünger, akustik kumaş ve zemin ses yalıtım malzemeleri ile sağlanabilmektedir. Bu kategorilerdeki ürünler firmamızın stoklarında bulunmaktadır. Avrupa standartlarına uygun, kaliteli ve sertifikalı ürünlerimiz, yapılarınızda maksimum ses izolasyonu sunacaktır. Akustik ses yalıtımı uygulamasının fiyatları çok yüksek miktarlarda değildir. Belli kriterlere göre fiyatlandırmalar değişkenlik göstermektedir. Bu kriterlerden en önemli olanları, malzeme etkeni, akustik sünger kalınlığı, yoğunluğu gibi kriterlerdir. Akustik ses yalıtımında kullanılan akustik sünger, ses düzenlenmesine de yardımcı olmaktadır.

akustik ses yalıtımı

Sesin olumsuz etkilerinden olan sesin eko yapmasını da akustik sünger engellemektedir. Ayrıca ortamdaki istenen tüm seslerin daha kaliteli ve net olarak algılanmasını da sağlamaktadır. Akustik ses yalıtımı çeşitli alanlarda ve çeşitli malzeme seçimine göre adlandırılmaktadır. Duvar tavan kumaş kaplama, akustik sünger, piramit sünger gibi malzeme çeşitleri bulunmaktadır. Sinema salonları, konferans salonları, müzik stüdyoları, ses kayıt stüdyoları, daire içi sinema odaları, müzik odaları, bar-disco gibi mekanlarda ses izolasyonu projelendirilip yapılmalıdır. Ayrıca konutlarda, fabrikalarda, atölyelerde, otellerde, jeneratör odalarında, gürültünün yoğun olduğu diğer her türlü alanda ses yalıtımı sağlanmalıdır.

akustik ses yalıtımı

Akustik ses yalıtımı, genel olarak kapalı mekanların ve mimari her türlü yapının akustik düzenlenmesini incelemektedir. İnsanların yapmış olduğu uygulamalar için tasarlanan binalar-yapılar ile insan kulağının algılayabildiği ses olarak bilinen titreşimlerin düzenlenmesi uygulamasıdır. İnsanlar sosyal varlıklardır ve bazen belirli aktiviteleri yapmak zorundadır. Tiyatroya gitmek, müzik dinlemek, konuşmacıyı dinlemek, seminerlere katılmak gibi işitme duyularını kullandığı aktiviteler vardır. Bazen de gürültü kirliliğinden uzaklaşmak, dinlenmek ve uyumak gerektirir. İşte bu ihtiyaçların en iyi ve en başarılı şekilde sonuçlanması için ses yalıtımının ve ses izolasyonunun sağlanması gerekir. Akustik ses yalıtımı uygulaması da bu anlamda en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir. Firmamız, üstün kalite standartlarına uygun olarak yapılarınızda ve binalarınızda sizlerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla en iyi hizmeti sunmak için uzman ekibi ile hizmetinizdedir.