Baffle, özel cam yünü yapısı sayesinde, işletme içerisinde çalışan makinelerin çıkarmış olduğu yüksek gürültüyü emerek, işletmenin daha sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşmasını sağlar. Ses kesici panellerin yüzeyine çarpan ses dalgasındaki enerji, panelin gözeneklerinde sürtünme sebebi ile ısı enerjisine dönüşerek yüzeyden geriye yansıyan ses enerjisini azaltmaktadır.

Baffle

Kullanım alanları; Toplantı salonları, Konferans salonları, Müzik odaları, Derslikler, Anfiler,  Yemekhaneler, Spor merkezleri, Açık ofisler, Cağrı merkezleri, Fuar alanları, Ses yankılanmasının sorun olduğu bir çok alanda kullanılabilir, Dekoratif görünümlü olup istediğiniz renk ve formatta imal edilebilir.

Akustik BaffleBaffle Uygulaması

Baffle tavan panelleri ses yalıtımı sağlamakla beraber ortama şık görünüm sağlayan akustik düzenleme panelleridir. Ortamdaki yankılanma, eko, ses karmaşasını çözmek için birebir şık ses yalıtım ürünleridir. Ses kesici panellerin yüzeyine çarpan ses dalgasındaki enerji, panelin gözeneklerinde sürtünme sebebi ile ısı enerjisine dönüşerek yüzeyden geriye yansıyan ses enerjisini azaltmaktadır.

Akustik Baffle Tavan PaneliBaffle Tavan Paneli

Ebatların kalınlığı 40 mm ve 50 mm dir. Projesine bağlı olarak uygulanacak değişik model duvar panelleri ile farklı akustik performanslar sağlanabilir. Ses yankılanmasının sorun olduğu bir çok alanda kullanılabilir, Dekoratif görünümlü olup istediğiniz renk ve formatta imal edilebilir. Delikli ahşap tavan karolarının arkasına akustik kumaş soundtex kaplanmaktadır.

Baffle PanelSarkık Tavan Paneli

Dışardan gelen veya insanların çıkarmış oldukları rahatsız edici seslerden dolayı iş ortamının performans düşmektedir. Bunun önüne geçebilmek için baffle akustik tavan panelleri kullanılabilir. Dekoratif yapıya sahip olan baffle akustik tavan panelleri, ortamın hoş bir görünüme sahip olmasını sağlar. Yanmazlık özelliği bulunun bu paneller yüksek akustik emilimi sayesinde uygulanacak alandaki ses izolasyonunu sağlamış olur.

Ana Malzeme 95 kg/m3 yoğunlukta akustik camyünü levha

Ebatlar 60×60 cm, 60×120 cm, 60×180 cm, 60×240 cm, 60×270 cm, 60×300 cm, 120×120 cm, 120×180 cm, 120×240 cm, 120×270 cm, 120x300cm

Kalınlık 20-40 mm Kenar Detayı Düz ve güçlendirilmiş

Akustik NRC değeri 0.95-1.00 aralığındadır

Yangın Dayanımı UNE-EN 13501-1:2007 standardına göre B s2 d0 sınıfı

Uygulama Şekli Yapıştırma/Görünür Profil