Akustik Ahşap Panel Kapalı ortamlarda gürültüyü emen veya yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım edip kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir. Üzerleri delikli ve derzlidir. Duvarlarda ve tavanlarda kullanılan modelleri vardır. MDF ve Mdf/Lam ahşap paneller kullanılarak üretilmektedir.

Ahşap PanelAhşap Akustik Panel

Akustik ahşap paneller yankı ve yansıtıcı panel olmakla beraber delikli, derzli modelleri mevcuttur. Kapalı ortamlarda gürültüyü soğuran ya da yansıtan ve akustik düzenlemeye yardım eden kaliteli ses duyumu sağlayan ahşap panellerdir. Üzeri delikli ve derzlidir. Duvarlarda veya tavanlarda kullanılan modelleri vardır. MDF ve Mdf-Lam ahşap paneller kullanılarak imal edilmektedirler.

Ahşap Panel UygulamasıAhşap Yansıtıcı Panel

Kullanım Alanları: Konferans, tiyatro, nikah ve sinema salonları, AVM’ler, restoranlar, diskolar, radyo ve tv santralleri , bürolar, kalabalık ofisler, danışma hattı merkezleri, çağrı merkezleri, atış poligonları, spor salonları, çağrı merkezleri, yüzme havuzları, düğün salonları, konservatuvarçalışma salonları.

Akustik Ahşap Panel UygulamasıDelikli Ahşap Panel Uygulaması

Ahşap akustik yutucu paneller Yutucu akustik ahşap plaka, NRC değeri olarak 0,38-0,42 değeri karşılamaktadır. Mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren 18mm MDF lam yüzey kaplamalı malzemeden üretilmektedir.

Ahşap Delikli PanelDerzli Ahşap Panel

Ahşap akustik duvar panelleri arka yüzeyinde deliklerin açılması, öndeki deliklere derzlerin açılmasıyla akustik yalıtım ve akustik düzenleme özelliği olan akustik panellerdir.Derzlerin ve deliklerin sıklığı ve sayısı performansının en önemli etkilerinden birisidir.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

Maksimum panel üretim ebadı 130cm x 340cm, ideal ölçüler 70cm x 140cm , 120cm x 120cm’dir. Panellerin ahşap damar yönü için Gökçe Akustik teknik ofisine danışınız. 

Melamin Panel : 18mm kalınlık , ağırlık 13.5kg/m² 

Kaplamalı Panel : 18mm kalınlık , ağırlık 14kg/m²