Ortam ve mekanlardaki içerideki sesi kontrol altına almak ve ses düzenini sağlamak için çeşitli malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Akustik paneller sesin istenen kısmının yansıtılması diğer kısmının yutulması ve ayarlanması için kullanılan dekoratif görünümü harika olan ürünlerdir. Ahşap ve kumaş kaplı akustik paneller mevcuttur.

Ahşap Akustik Panel

Ahşap panellerin derzli ve delikli modelleri olup iyi bir uygulama ve malzeme seçimi gerektirmektedir. Büyük toplantı salonları, konferans salonları ve sinema salonlarında sıklıkla kullanılan ses yutucu ve yansıtıcı ürünlerdir. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur malzeme yüzeyindeki deliklerin çapıdır. Tüm ses düzenlemeleri bu deliklerin özelliklerine göre hesaplanarak yapılandırılmaktadır.

akustik panel ahşap

Kumaş Kaplı Akustik Panel

İç yüzeyinde camyünü veya melamin sünger olan dış yüzeyi akustik kumaş kaplı olan duvar ve tavan panelleridir. Panel içerisindeki cam yünü açık gözenekleri ile ses yutumu sağlayan özel bir üründür. Yüzey kumaş renk ve desenlerini kataloglarımız aracılığı ile seçme imkanınız vardır. Dilediğiniz boyutlarda üretimini yapabilmekteyiz. Akustik kumaş kaplı paneller tavanlarda asılı olarak veya yüzer tavan olarak kullanılabilmektedir.

akustik panel kumaş